Co zwiedzić w Warszawie?

zwiedzanie Warszawy

 

Warszawa to największe miasto w Polsce, centrum wydarzeń politycznych, gospodarczych, kulturalnych i jednocześnie stolica kraju. Symbolem miasta będzie Syrenka. Warszawa to metropolia, która tętni życiem. Miasto w jednej czwartej zajmują tereny zielone.

Pałac Kultury i Nauki

To najwyższy budynek w naszym kraju. Razem z iglicą ma 237 metrów. Wzniesiony po II wojnie światowej, oddany do użytku w 1995 jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Obecnie to mieszanka socrealizmu i polskiego historyzmu. Obecnie siedziba wielu firm, instytucji użyteczności publicznej. Regularnie organizuje się tam różnego rodzaju wystawy, targi. Co rok pojawiają się tam międzynarodowe targi książki, funkcjonuje sala widowiskowa na 3 tysiące osób.

Centrum Nauki Kopernik

W Europie to jedno z największych centrów nauki. Ekspozycja dzieli się na sześć galerii, gdzie znajdziemy w sumie ponad 450 różnych eksponatów. Muzyka łączy się z biologią a matematyka z architekturą. Nauka idzie w kierunku emocji, a zwiedzający stają się częścią tego wszystkiego co ma tam miejsce. Chodzi o to, by każda osoba pojawiająca się w CNK mogła czuć się tam właśnie jak prawdziwy naukowiec, który będzie mógł pracować z probówkami, pochylonym szkłem. Pracownie fizyczna, chemiczna, biologiczna, robotyczna, które będą wyposażone w najlepszy sprzęt laboratoryjny na świecie. Wokoło budynku będzie również Park Odkrywców. Nad projektem całości wspólnie pracowali inżynierowie, artyści, byli tam również projektanci zieleni. Oprócz eksponatów artystycznych mamy tam również rozwiązania takie jak galeria plenerowa, scena letnia. W 2011 roku udało się otworzyć nowoczesne planterium, które należy do najlepszych w całej Europie. Pod Niebem Kopernika będzie można podziwiać kilkanaście milionów gwiazd. Sferyczny ekran będzie otaczać widownię ze wszystkich stron a technologia 3D daje nam poczucie, że zanurzamy się w widocznym obrazie. Odbywać się tam mogą pokazy nieba, projekcje filmów, wykłady czy spotkania.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum zostało otwarte dzień przed 60 rocznicą wybuchu powstania. Znajduje się w dawnej Elektrowni Tramwajów miejskich, wejście znajduje się od ulicy Przyokopowej. Placówka jest miejscem, gdzie można będzie poznać historię powstania warszawskiego. Prowadzi działalność naukowo badawczą, oraz edukacyjną, która poświęcona jest dziejom powstania, a takżę historii i działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Ma to być hołd wobec tych osób, które musiały walczyć i ginąć za wolną Polskę oraz jej stolicę. Pokazuje to kolejnym pokoleniom tamte wydarzenia i ich sens.

Powiązane wpisy